Druhy masáží: Klasická masáž Relaxační masáž Havajská masáž
Reflexní masáž Protimigrénová masáž Těhotenská masáž Dornova metoda
Breussova masáž Baňkování Manuální lymfodrenáž Kineziotaping
Masáž horkými mušlemi      

Baňkování ...

Baňkování (vakuoterapie) je jedinečná účinná masážní a léčebná technika, při které dochází k velmi intenzivnímu prokrvení masírované části. Původ baňkování je připisován starověké Číně. Baňkování tvoří základní soubor léčebných metod klasické čínské medicíny stejně tak, jako např. akupunktura či moxování . Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, dny, potížích se žlučníkem a bolestí provázejících menstruační cyklus atd.Princip baňkování

Na povrch kůže (v oblasti zad, podbřišku, lokte, kyčelního kloubu, kolen, chodidel nebo kotníku) se přikládají speciální baňky určené k baňkování, ve kterých je po přiložení vytvořen podtlak (vakuum). Poté je kůže a povrchová vrstva svalů vtažena dovnitř a držena v baňce. Při masážním (pohyblivém) baňkování se pracuje pouze s jednou baňkou, která je mírně přisáta na pokožku těla a masíruje se s ní ve směru toku lymfy. Při této masáži dochází k detoxikaci organismu, prokrvení řady tkání a maximální relaxaci. Zvláště pak ženy ocení odstranění celulitidy touto metodou v oblasti stehen, hýždí, paží nebo břicha.

Délka baňkování
Délka baňkování je individuální, pohybuje se mezi 20 – 45 minutami, doporučuje se provádět baňkování dvakrát až třikrát týdně. Obvykle již po první proceduře se dostavuje značný pocit úlevy. Nepříjemným doprovodným efektem baňkování je popraskání drobných cévek a vzniku podlitin, ale během 3 dnů dojde k jejich vymizení.

Baňkování
30 minut 400,- Kč
60 minut 590,- Kč


 

 

Baňkování a jeho účinky
Při baňkování dochází k intenzivnímu prokrvení míst, kde byly baňky přiloženy (mechanický účinek). Baňkování ovlivňuje vnitřní orgány (reflexní účinek) a napomáhá odstraňovat toxické látky z těla ven (detoxikační účinek).Baňky

Baňky jsou skleněné, plastové či gumové „kulovité“ nádoby. .Baňky mají různé způsoby aplikace, lze je přikládat staticky na určité body či na body vykazující větší bolestivost, nebo lze provádět masáž baňkami tzv. pohyblivé či klouzavé baňkování. Statické baňky jsou vhodným podpůrným prostředkem při problémech s menstruací, bolestech kloubů a svalů, při začátku chřipkového onemocnění. V tomto případě se baňky přikládají na akupunkturní body. Pohyblivé baňky jsou velmi účinné při bolestech zad, zatuhlých ramenou, a tím, že velmi výrazně podporují cirkulaci krve a lymfy, tudíž i detoxikaci, jsou vhodné při terapii celulitidy a mírné obezity.

Pro koho není vhodné baňkování?
Baňkování není vhodné pro osoby trpící celkovou infekcí, horečkou, celkovým tělesným vyčerpáním, popáleninami, trombózami, křečovými žilami, gangrénami, otevřenými ranami nebo hnisavou infekcí. Baňkování není vhodné pro ženy v období těhotenství a v období menstruace.

© 2013, Masážní studio Lenka, masáže pro vaše zdraví...